Serkan Aziz Oral

1975 doğumlu olan Sn. Serkan Aziz ORAL, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 2010-2011 yılları arasında ABD’de University Of Connecticut’da Finansal Risk Yönetimi (MSFRM) üzerine yüksek lisans yapmıştır. Şuanda Ankara Üniversitesi Sosyal Bİlgiler Fakültesi’nde İşletme Doktorasına devam etmektedir.

Profesyonel çalışma hayatına 2000 yılında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Bankacılık Okulunda uzman yardımcısı olarak başlayan Sn ORAL, 2001 yılında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun açtığı yarışma sınavında başarılı olmasının ardından BDDK Ekonomik Değerlendirmeler Dairesinde Bankacılık Uzman Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. 2003 yılında Bankacılık Uzmanı, 2011 yılında Bankacılık Başuzmanı olan Sn. ORAL 2003-2007 yılları arasında BDDK Kuruluşlar I Dairesinde 2007-2017 yılları arasında ise Uygulama I Daire Başkanlığında görev almıştır. BDDK’da izin ve yetki işlemleri, banka mali bünye analizleri, risk yönetimi ve sorunlu banka çözümlemeleri konusunda çalışmış, kurum içi ve kurumlar arası birçok komite ve çalışma grubunda yer almıştır. Turk Elektronik Para A.Ş.’de İç Sistemler ve Yasal Uyumdan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış olup, 2018 yılı itibari ile Turk Elektronik Para A.Ş bünyesine Genel Müdür olarak atanmış ve bu görevine halen devam etmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Sn. Serkan Aziz ORAL, 2018 Aralık Ayı itibariyle Türkiye’nin ilk Dijital Finansman Şirketi olan Turk Finansman A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak katılmıştır.

Mail Listesi
e-bülten