Mustafa Serhan Yılmaz

İş insanı Sn. Mustafa Serhan YILMAZ, Öğretmen Anne ve Öğretmen Babanın ikinci çocukları olarak 1984 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. İlk öğrenimini ve lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. Lise yıllarda bas gitar çalmaya başladı ve bas gitar aşkı ilk günkü gibi halen devam ettirmektedir. Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi/Mühendislik Fakültesi/Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden lisans derecesi aldı.

Bilgisayar ile 6 yaşında tanışan Sn. Yılmaz’ın tasarıma ilgisi Banner programlarıyla font çalışmalarında başladı. 2003 yılında Güney Amerika’ya yerleşerek uluslararası özel bir firmada bilgi işlem uzmanı olarak görev aldı. 2005 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaparak: tasarıma olan ilgisine yoğunlaştı. Yazılım arayüzleri, plastik ve polikarbonat kartların tasarımı, yüksek güvenlikli hologram ve kinegram tasarımları gerçekleştirdi.

Bekar olan Mustafa Serhan Yılmaz, Turuncu Holding A.Ş., Turk Elektronik Para A.Ş. şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. 2018 Kasım Ayı itibariyle Türkiye’nin ilk Dijital Finansman Şirketi Turk Finansman A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Uyelik görevini üstlenmiştir.

Mail Listesi
e-bülten